Krizė netikrą sėkmę pavertė tikra

Vieną vakarą mąsčiau apie visų taip dažnai linksniuojamą krizę. Ką jinai man davė? Kokie pokyčiai įvyko ir kaip tai įtakojo mano gyvenimą? Ir atradau tikrai nuostabių dalykų, apie kuriuos įsisukęs į rutiną net nesusimąstydavau.

Pirmiausia, krizė privertė sustoti ir perkainuoti savo vertybes – daug ko atsisakiau, į daug ką pradėjau žiūrėti visai kitomis akimis. Aš ir vėl, išsisukęs iš nuolatinio skubėjimo ir lėkimo rato, turiu begalę laisvo laiko, kurį galiu skirti asmeniniam tobulėjimui ir savo tikslų įgyvendinimui. Tai nuostabu. Be to, galiu ir vėl mėgautis labai žemiškais, tačiau labai svarbiais ir maloniais dalykais.

Pavyzdžiui, per krizę išmokau taupyti. Anksčiau tai man nebuvo labai įprasta. Įdomiausia tai, kad taupyti pradėjau ne dėl finansinės situacijos pasikeitimo – atvirkščiai – finansinė padėtis, prasidėjus nuosmukiui, tik pagerėjo. Manau, įprotį taupyti paskatino aplinkinių elgesys, privertęs susimąstyti ir mane. Taupydamas atradau kulinaro gyslelę. Jeigu anksčiau pietaudavau prabangiose kavinėse, dabar daug maloniau gaminu maistą namie ir ne dėl to, kad nebūtų pinigų, bet dėl to, kad taip daug skaniau ir man tai patinka. Išmokau gaminti sudėtingų patiekalų, kuriuos anksčiau sugalvojęs gaminti turbūt būčiau padegęs virtuvę.

Dar vienas dalykas – tai kūrybingas laisvalaikis. Nuostabu kaip galima maloniai leisti laiką neleidžiant pinigų. Su sužadėtine iš naujo atradau džiaugsmą paprastuose dalykuose, tokiuose kaip piknikas, važinėjimas dviračiais, buvimas gamtoje ir kiti malonūs dalykai, kuriuos buvo užgožęs laisvalaikis mieste.

Be to, kas rytą žygiuodamas į darbą, galvoju, kad krizė man suteikė verslo galimybių. Konkursuose mano įmonė pradėjo konkuruoti su didelėmis kompanijomis – ir ne tik konkuruoti, bet laimėti prieš jas. Patraukti dėmesį, parduoti paslaugas ar produktus sunkmečiu gali tik labai kūrybiškai pasižiūrėjęs į situaciją – būtent kūrybiškumo mes ir išmokom. Manau, mano verslas padarė didelį žingsnį į priekį, ko niekada nebūtų pakilimo laikais, kai gali daryti tą patį, ką ir visi, ir gauti neblogą rezultatą.

Ir tai tik keletas paminėtų pasikeitimų iš daugybės. Manau, kad šis nuosmukis mums davė gerokai daugiau, nei galėjome tikėtis. Žinau, kad ne visiem taip gerai baigėsi, bet manau, kad to reikėjo. Mano nuomone, nenormalu, kad tinkuotojai uždirba daugiau negu aukščiausio lygio vadovai. Šis nuosmukis buvo neišvengiamas – jis atsijojo silpnuosius ir vėl sudėliojo viską į savo lentynėles. Smagiausia tai, kad atvėrė akis žmonėms (bent man) ir padėjo iš naujo atrasti dalykus, kuriuos buvo užgožęs ekonominis pakilimas ir netikra sėkmė. Tikiuosi šis nuosmukis ir Jums padėjo atrasti daug teigiamų dalykų, kurie padės toliau eiti savo keliu.

Sėkmės.

Autorius: Andrius Čepkus
Šaltinis: www.lyderystesakademija.lt