Roberto iš www.robiworks.lt istorija

Kiekvienas turi savo istoriją ir priežastį – kodėl dabar yra toks, koks yra. Norėčiau pasidalinti savo sėkmės paslaptimi, todėl papasakosiu keletą faktų apie savo praeitį.

Nesakau, kad mokslas įstaigose yra blogai, bet dabar tikriausiai įkvėpsiu tuos, kurie nemėgsta mokytis. Tam, kad kažko pasiektum be mokslo nė iš vietos! Mokslas gali būti įdomu, jei jis tau patinka ir nebūtinai TU turi mokytis prestižiniame universitete ar kolegijoje. Norint kažką pasiekti tu turi daryti tai kas tau patinka ir siekti tobulumo. Šiais laikais tai įmanoma, internete yra viskas ko reikia, tik imk ir studijuok.

Visų pirma, kad pasiekčiau tai, ką esu pasiekęs, reikėjo nueiti labai ilgą ir nelengvą kelią. Nuo pat vaikystės domiuosiu informacinėmis technologijomis, todėl užuot žaisdavęs kartu su vaikais lauke, domėjausi 3D modeliavimu, programavimu ir animacija. Labai mėgau tyrinėti kompiuterinius žaidimus ir gilintis kaip jie yra gaminami, todėl ir kilo toks didelis susidomėjimas jų kūrimo principu. Tėvai nuolat kartodavo, kad negaiščiau laiko niekams ir eičiau užsiimti kažkokia kita veikla, kuri ateityje atneš naudos. Niekas netikėjo mano sugebėjimais ir neskatino eiti šia kryptimi. Nepaisant kitų nuomonės, aš tikėjau, kad tai yra mano sritis ir neketinau jos pakeisti kita. Artimųjų palaikymas yra labai svarbus. Nesmerkiu savo tėvų ir draugų, suprantu juos, kad manęs nepalaikė neįsigilinę į situaciją, bet palaikymas yra svarbiausia!

Ilgą laiko tarpą tai buvo tik hobis, tačiau išmokus dirbti ir kitomis programomis atsirado pirmieji klientai, kurie susidomėjo mano sukurtais darbais. Mano varomasis variklis buvo universalumas. Man vis knietėdavo išmokti ir pažinti vis naujesnę, galingenę programą. Taip tyrinėdamas įgavau labai daug patirties kurti grafiką, programuoti. Pradėjau dalyvauti įvairiuose logotipų kūrimo konkursuose, kuriuose nusišypsojo laimė. Šie konkursai motyvavo mane plėsti savo galimybes ir tęsti pradėtus darbus.

Baigęs mokyklą, supratau, kad noriu toliau gilintis šioje sferoje, todėl įstojau į informatikos inžineriją. Studijuojant įgavau žinių apie programavimo ir tinklalapių kūrimo subtilybes Be to, praėjau vadybos pagrindus, kuriuos dabar panaudoju oganizuojant kasdienį Robiworks komandos darbą.Studijos nebuvo kažkas tokio, kur išmokau ir tą galėčiau pritaikyti savo kasdienėje robiworks rutinoje. Nusprendžiau eiti vienas, mokytis vienas ir negaišti laiko klausydamasis nuobodžių teorijų ir bereikalingų pradmenų universitete. Mano universitetas buvo youtube ir google, viską ką moku, sukaupiau tiesiai iš interneto.

Prieš 10 metų aš buvau vienas, tačiau per šį laiko tarpą pavyko atrasti bendraminčių, kurie puikiai išmano savo darbą. Per nemažą laiko tarpą pavyko suburti skirtingų sričių specialistus– freelancer‘ius, kurie dabar bendradarbiaudami, papildydami vienas kito idėjas, siekia sukurti kuo įmantresnius produktus. Robiworks išsiplėtė ir kažkiek susikonkretizavo, dabar siūlo paslaugas viskas kas susiję su video, tai yra: reprezentaciniai video klipai, video reklamos kūrimas, animacijos kūrimas, vaizdo klipų kūrimas.

Dabar mes esame komanda, negaliu girtis, kad esame stambi kompanija, dar laukia labai nemažas kelias ir daug kritimų bei prisikėlimų, bet matau šviesią ateitį nes augimas priklauso tik nuo mūsų.Mes tikime savo sėkme, nes esame tobulai dirbanti bei efektyviai veikianti komanda, kuri siekia užsibrėžtų tikslų.

 
Interviu paimta iš www.robiworks.lt direktoriaus – Roberto.